Gothia Cup 2017

17.07.2017 08:18

Zdravím všechny příznivce FK Tatran Kadaň, v tomto článku se budou nepravidelně objevovat informace z pobyt v Goteborgu. Na konci článku je odkaz na webové album, kam budu postupně dávat fotky.

    Cesta z Prahy proběhla bez problémů, po dobu letu bylo většinou zataženo, zem jsme uviděli opravdu těsně před dosednutím na letiště Landvetter. Prošli jsme kontrolou věku hráčů a luxusní autobus nás odvezl do školy ISGR, která se na týden stala naším druhým domovem. Ve třídě číslo 318 ve druhém patře jsme rozbili (pochopitelně pouze obrazně) tábor a sešli na nádvoří před školu, kde jsme dostali dvě sady dresů a sponzorské mikiny společnosti SKF, která je generálním sponzorem celého turnaje. Na nádvoří se konala neformální party. Stravujeme se v menze, kde je dostatek místa, bohužel se u některých účastníků nedá hovořit o dostatečné kultuře stolování...

    V pondělí po snídani jsme si šli projít trasu ke hřištím. Máme to 15 minut normální chůzí, což považujeme za luxusní. V areálu (nutno říci, že jich po městě je skoro dvacet) již probíhaly zápasy, tak jsme se na pár minut podívali. Po obědě následoval odpolední klid spojený s mentální přípravou na první zápas se švédským Onsala BK. V 17:20 jsme se dostavili na hřiště, předali prezentační tašku a už se hrálo. Začátek byl z naší strany dost vlažný, no postupně jsme hru vyrovnávali a druhá polovina prvního poločasu a začátek druhého poločasu byl v naší režii. Bohužel ze spousty šancí jsme gól nedali a následně 3 dostali, tudíž jsme prohráli 0:3. Ve druhém zápase porazili Peruánci Němce 4:1. Po zápase jsme se ihned odebrali na večeři, převlékli se a na recepci nás již čekal průvodce, který nás odvedl na stadion Ullevi na slavnostní zahájení. Zařadili jsme se mezi Chorvaty a Italy, vyfasovali krásnou nosičku cedule a mohli se vydat na stadion. Program to byl vskutku spektakulární, jednotlivé bloky nastupujících států byly proloženy vystoupeními umělců. Po nástupu následovala přísaha a ohňostroj a s davem zpět na "hotel".

    Úterní budíček jsme trochu protáhli, takže jsme téměř nestihli snídani, no podařilo se. Dopoledne jsme strávili na hřištích, kde byla neustále k vidění spousta dobrého fotbalu, po obědě následoval odpočinek a v 16:30 jsme se utkali s německým Wurzburger Kickers. Naši srdnatě bojovali a v posledních vteřinách snížili na 1:2. Adam pochytal spoustu střel soupeře. Ani druhý zápas nehrál Jindra Hefner kvůli zablokovanému krku. Po zápase jsme si vychutnali zápas elitní kategorie B17 mezi ghanskou akademií Right to Dream a americkým Las Vegas Sports Academy (2:0). No a úplně nakonec dne jsme s Jindrou Hefnerem navštívili Leaders' Party, kterou jsme vyhodnotili jako velmi povedenou, zabékali jsme si dosytosti.

    Ve středu bylo krásné počasí, jasno a teplota do 25°C. Poslední zápas základní skupiny nás čekal v poledne. Dle předchozích výsledků i hry jsme věděli, že peruánské Cantolao je velmi těžký soupeř, a to se též potvrdilo. Naši prohráli 2:5, ale bojovali a to se cení. Navíc kolemjdoucí potvrdili, Cantolao že Ve skupině jsme tedy obsadili poslední příčku. S pomocí turnajové aplikace jsme rázem zjistili, že nás již odpoledne v 16:40 čeká předkolo vyřazovací části, navíc v jiném areálu. Dojeli jsme k němu za 25 minut tramvají č. 7. Areál Kviberg je defacto za městem a sestává převážně z travnatých hřišť. Na jednom z nich jsme měli hrát. Soupeřem nám byl švédský FC Djursholm. Po vlažnějším startu se naši rozehráli k dobrému výkonu a i s Jindrovou pomocí vyhráli 5:1. Vstup do play-off se nám tedy vydařil a pokračovat budeme ve čtvrtek v 11:50 opět na Kvibergu.

    Čtvrtek byl již plně ve znamení vyřazovacích bojů, kdy prohra znamenala konec účasti v turnaji. Počasí bylo slunečné s maximem 26°C. Nás čekal zápas přesně v poledne na travnatém hřišti. Dostavili jsme se tramvají, rozcvičili se a v poledne na hřišti přivítali švédského soupeře IK Zenith 2. Zápas to byl vyrovnaný s naší mírnou převahou, o vítězství 1:0 rozhodl David Bartoň. Po zápase jsme se vrátili na ubikaci, naobědvali se a dali si odpočinek. Další zápas nás čekal v 17:00 ve stejném areálu, soupeřem byli LFA Singapur. V prvním poločase měli převahu, ovšem náš gólman chytil několik jasných šancí, bohužel jsme dostali gól do šatny po rohovém kopu. Ze začátku druhého poločasu udělal singapurský brankář chybu, kdy chytil míč za vápnem. Z nařízeného přímého kopu vyrovnal David Bartoň. V dalším průběhu zápasu ovšem měli převahu Asiaté a proměnili ji v zasloužené vítězství 4:1. Tím jsme skončili účinkování v turnaji s bilancí 2 výhry, 4 prohry. Po návratu na školu, večeři a sprše následovala volná zábava v podobě šmelení se Zambijci a jiné kratochvíle. Den byl zakončen vyprávěním popůlnočních vtipů.

    Čtvrteční ráno bylo chladné a deštivé. Přesto jsme se vydali do areálu Heden, protože od 13:00 naši zástupci, Bart a Tomáš, hráli za výběr světa v zápase proti druhému výběru. Mezitím naštěstí přestalo pršet, tudíž jsme si těch 2x15 minut mohli užít v suchu. Po focení a předání diplomů jsme se šli naobědvat a poté se vrátili ke sledování obou semifinále elitní kategorie B17. Kluci mezitím poctivě soutěžili v dovednostních závodech a přišli si tak na pěkných několik lahví nápoje Powerade. Po večeři následovala volná zábava.

    V pátek ráno již byl v jídelně znát úbytek účastníků. Dopoledne jsme se šli projít po nábřeží, pokoupit zbytek upomínkových předmětů a po obědě jsme se vydali na stadion Gamla Ullevi ke sledování finále kategorie B17 (nejdříve mužské, poté dívčí).

 

 

...to be continued...

 

 

https://photos.app.goo.gl/mjo3yBdzibDKnDkX2